www.polylux.pl

Polylux daje dużo większe możliwości zdobienia, to możliwość uzyskania żywych świetlistych kolorów które w tradycyjnej technice zdobienia były nie możliwe do osiągnięcia.
Wykonujemy pełnokolorowe nadruki na ceramice reklamowej w szczególności na produktach barwionych w technice HydroColor: kubki, filiżanki
Zdobimy szkło w każdej postaci
Realizujemy nadruki FullColor na wyrobach metalowych, nasza specjalizacja to kubki termiczne ! zdobimy również wyroby z tworzyw sztucznych.
Polylux Print

Idea PolyluxPrint – to możliwość nanoszenia pełno barwnych nadruków na produktach wykonanych z metali takich jak kubki termiczne, bidony, termosy. Realizujemy również zdobienie produktów ceramicznych i szklanych zwłaszcza barwionych w technologii HydroColor.

Polylux daje dużo większe możliwości zdobienia, to możliwość uzyskania żywych świetlistych kolorów które w tradycyjnej technice zdobienia były nie możliwe do osiągnięcia.

Nadruki na produktach metalowych mogą być wykonane na metalu surowym lub lakierowanym których wytrzymałość termiczna jest w zakresie 120-180C. Polylux jest w szczególności polecane na stal szlachetną oraz powlekane aluminium. Nadruki na metalu są odporne na mysie w zmywarkach przemysłowych z ograniczeniem cykli do 250. Zmywarki w gospodarstwach domowych mają inną specyfikację procesu mycia a środki myjące które są stosowane są dużo bardziej agresywne co może wpływać niekorzystnie na trwałość nadruku. Zalecamy mycie ręczne.

Nadruki na produktach z tworzyw sztucznych. Z racji odmiennej charakterystyki powierzchniowej tworzyw sztucznych w stosunku do metalu, nadruki te mogą być mniej trwałe. Przed przyjęciem zlecenia do realizacji wymagamy jednak przeprowadzenia próby technologicznej.

Inne zastosowanie Polylux; nadruki te można również zastosować do zdobienia przedmiotów metalowych takich jak: pendrive, wizytowniki, platery, tacki, puszki, cukiernice itd.

W ostatnim czasie coraz częściej Polylux wypiera tradycyjną kalkomanie ceramiczną którą zdobimy między innymi kubki porcelanowe oraz wyroby szklane.

Staje się to dla tego że projekty graficzne ewoluują szybciej niż metody tradycyjnego druku. Podstawowym ograniczeniem kalkomanii ceramicznej jak i szklarskiej jest ograniczenie kolorystyczne. Firmy coraz częściej sięgają po wyszukane kolory takie jak Magenta, Purpury, świetliste odcienie zieleni, niebieskiego. Bardzo często a może i w ogóle, firmy tworzące logotypy nie uwzględniają możliwości zastosowania wszystkich technik druku przez co Klienci napotykają na ograniczenia. Innym ważnym ograniczeniem jest temperatura w której utrwala się tradycyjną kalkomanię. Polylux ma znacznie niższy zakres obróbki cieplnej. Zakres temperatur wynika z własności produktu, jego przeznaczenia. Niekiedy wystarczy temperatura pokojowa aby zapewnić trwałość nadruku.

Kiedy w 2009 roku, jako pierwsi w Polsce zaproponowaliśmy naszym klientom Polylux print jako alternatywę nadruku dla kalkomanii nie była ona jakoś szczególnie zauważalna. Przez kolejne dwa lata nic się nie zmieniło a i sami przestaliśmy dalszej promocji.

Przełomem był rok 2011, kiedy po raz pierwszy w Polsce na targach GiftsExclusive oficjalnie zaprezentowaliśmy Polylux, jaką nową idee zdobień wyrobów metalowych; bidonów, kubków termicznych, termosów.

Nasza oferta była bardzo pozytywnie przyjęta i spotkała się z dużym zainteresowaniem. Jako jedyni w Polsce zaproponowaliśmy coś czego do tej pory nikt inny nie oferował. Przeważnie nadruk na kubkach termicznych czy bidonach opierał się wyłącznie na grawerze laserem lub tampodruku.

Obie techniki zdobień wynikają z ograniczeń technologicznych druku na tych przedmiotach. Idea Polylux rzuciła nowe światło na możliwość zdobień owych produktów. Większe pole nadruku z możliwością nadruku 360 stopni oraz szeroka paleta kolorystyczna z uwzględnieniem 100% magenta, barwy świetliste / ostre oraz metaliczne mieniące się dające zupełnie nowa jakość.

Kolejny etap prac nad PolyluxPrint to rok 2012. Jako pierwsi w Polsce oficjalnie na targach RemaDays w Warszawie zaprezentowaliśmy idee Polylux wykorzystaną do zdobień ceramiki i szkła oraz jako połączenie dwóch technologii PolyluxPrint z HydroColor.

Obecnie Polylux stosowany jest wyłącznie jako jedyny pełno kolorowy nadruk no produktach barwionych w technice HydroColor.

Więcej o barwieniu porcelany i szkła znajdziecie Państwo pod adresem HydroColor.pl

 

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY !
 
Z wyrazami szacunku,
mgr inż. Marcin Wojtysiak

 

  

 

Copyright©POLYLUX.pl All rights reserved.